Lego Friends stawia na ekologię

Klocki nie tylko bawią, ale też uczą w sposób zupełnie naturalny i nienachalny. Podarowanie zestawu, który nawiązuje do ekologii daje nowe możliwości zabawy, a przy okazji dziecko uczy się, że warto “inwestować” w naprawę świata.

Własne warzywa i prąd z wiatru

LEGO FRIENDS dostępne m.in. w Bee.pl ma wiele zestawów, dzięki którym dziecko może tworzyć historie, w których dbanie o planetę jest na pierwszym miejscu.

W ekologicznej kawiarni można hodować własne warzywa i robić z nich kanapki. Owoce natomiast można wrzucić do blendera i tworzyć z nich soki.

Sielskie życie na wsi można wieść na ekologicznej farmie, gdzie owoce można zrywać prosto z drzewa, i gdzie kury cieszą się wolnością, a na noc wracają do kurnika. Nadmiar plonów można zawieźć traktorem na ryneczek, gdzie amatorzy zdrowej żywności zaopatrzą się w świeże produkty.

W utrzymaniu porządku pomoże ciężarówka recyclingowa, która pokaże, jak ważna, a jednocześnie prosta jest segregacja odpadów. Osobne pojemniki na papier, szkło i bioodpady są odpowiednio oznaczone i opróżnia się je do określonego kontenera ciężarówki.

Ludziki Lego Friends zyskają nowy pojazd – nowoczesny i w pełni ekologiczny samochód elektryczny. W zestawie jest turbina wiatrowa, dzięki czemu dziecko uczy się, jak można wytwarzać prąd w sposób bezpieczny dla środowiska. Połączona jest ona ze stacją do “ładowania” samochodu.

Czas na naturę

W świecie Lego Friends można nie tylko wytwarzać ekologiczne produkty i nie zanieczyszczać świata i powietrza, ale też tworzyć naturę, i to dosłownie.

Zestaw z furgonetką do sadzenia drzew uczy, jak ważne jest, żeby świat nie był pokryty asfaltem i betonem. Drzewa dają cień, kwiaty i krzewy służą zwierzakom. W tym zestawie będzie towarzyszyć ludzikom urocza wiewiórka, która chętnie skorzysta z posadzonego drzewa.

Nie można zapomnieć o zwierzętach – ekologia to też ratowanie dzikiej fauny. Dzięki pojazdowi do ratowania żółwi możemy pomagać zagubionym osobnikom wracać do naturalnego środowiska. Zestaw do ratowania dzikich zwierząt umożliwia opiekę nad kopytnymi oraz edukuje odwiedzających.

Zwołaj przyjaciół i razem ratujcie planetę w świecie Lego. Może pewnego dnia skrzykniecie się, żeby w rzeczywistości naprawiać świat?